Výměna oken - technické zhodnocení nebo oprava

Dotaz:

Na nemovité věci byla provedena výměna oken do stávajících otvorů: původně dvoukřídlová okna kastlová - dvě křídla s jedním sklem, nově byla osazena jednokřídlová okna s trojsklem, meziskelní výplně plněné plynem Argon. Dochází ke změně tepelně izolačních vlastností, ke změně technických parametrů. Lze tedy předpokládat, že se jedná o technické zhodnocení?

Odpověď:

Technickým zhodnocením se pro účely zákona o daních z příjmů rozumí vždy výdaje na dokončené nástavby, přístavby a stavební úpravy, rekonstrukce a modernizace majetku, pokud převýšily u jednotlivého majetku v úhrnu částku 40 000 Kč. Přičemž rekonstrukcí se rozumí zásahy do majetku, které mají za následek změnu jeho účelu nebo technických parametrů. Modernizací rozšíření vybavenosti nebo použitelnosti majetku.
Výměna oken s jednoduchým zaklením za izolační trojskla je jasnou změnou parametrů budovy a výdaje spojené s výměnou oken musí být evidovány jako technické zhodnocení budovy.

Účetnictví

Nabízím vedení účetnictví i daňové evidence, vedení mzdové agendy, rekonstrukce účetnictví a účetní dozor.

Orientační ceník

Za účetní položku
25 - 30 Kč
Individuální měsíční paušální honorář dle rozsahu činnosti
dohodou

Kontakt

Komora daňových poradců ČR

Daňová kancelář Ing. Jan Ployer je od 11.6. 1999 člen komory daňových poradců

Číslo osvědčení 3157


Daňová kancelář Ing. Jan Ployer
daňový poradce č. 3157
Javorová 1487/28
182 00 Praha 8

 

Telefon: +420 604 581 821
E-mail:

Máte zájem o spolupráci?

V případě, že zvažujete spolupráci s námi a rádi byste zjistili o našich dosavadních zakázkách a jejich kvalitě něco více, kontaktujte nás, prosím, níže prostřednictvím online formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Z rejstříku našich klientů Vám vybereme kontakt odpovídající Vašemu požadavku a budete si moci sami ověřit vše co Vás zajímá.

Image CAPTCHA