Vedlejší náklady při nákupu pozemku

Dotaz:

Nakupujeme pozemky, součástí pořizovací ceny jsou vedlejší náklady ve formě ceny za vyhotovení posudku, daň z nabytí, správní poplatek. Jak řešit časové prodlení? Při zařazení do majetku není ještě známa výše daně a mnohdy ani cena za vyhotovení posudku. Na školení bylo doporučeno řešit tuto situaci dohadnou položkou. Jak ale naložit s případnými rozdíly?

Odpověď:

Účtování vedlejších nákladů na pořízení pozemku prostřednictvím dohadných položek pasivních je správné v situaci, kdy známe účel, čas a neznáme přesnou částku. Účetní jednotka výše nákladů odhadne a zaúčtuje do vstupní ceny pozemku. Rozdíl mezi odhadem a skutečnou výší vynaložené částky zaúčtuje účetní jednotka jako běžný provozní náklad.

Účetnictví

Nabízím vedení účetnictví i daňové evidence, vedení mzdové agendy, rekonstrukce účetnictví a účetní dozor.

Orientační ceník

Za účetní položku
25 - 30 Kč
Individuální měsíční paušální honorář dle rozsahu činnosti
dohodou

Kontakt

Komora daňových poradců ČR

Daňová kancelář Ing. Jan Ployer je od 11.6. 1999 člen komory daňových poradců

Číslo osvědčení 3157


Daňová kancelář Ing. Jan Ployer
daňový poradce č. 3157
Javorová 1487/28
182 00 Praha 8

 

Telefon: +420 604 581 821
E-mail:

Máte zájem o spolupráci?

V případě, že zvažujete spolupráci s námi a rádi byste zjistili o našich dosavadních zakázkách a jejich kvalitě něco více, kontaktujte nás, prosím, níže prostřednictvím online formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Z rejstříku našich klientů Vám vybereme kontakt odpovídající Vašemu požadavku a budete si moci sami ověřit vše co Vás zajímá.

Image CAPTCHA