Přeložka inženýrských sítí u vlastníka majetku

Dotaz:

Vlastník inženýrských sítí (obchodní společnost) dá souhlas k přeložce sítě vodovodu a kanalizace jiné společnosti, která potřebu přeložky vyvolala, provedla a zaplatila. Vlivem přeložky je sí» o několik metrů delší. Jak bude účtovat vlastník inženýrských sítí po předání přeložky a musí o změně účtovat? Jedná se o technické zhodnocení sítě? Pokud by nebyla přeložka předaná za "symbolickou" úplatu, jednalo by se o dar?

Odpověď:

Technických zhodnocením se dle § 33 odstavec 1) zákona o daních z příjmů rozumí VÝDAJE na dokončené nástavby, přístavby a stavební úpravy, rekonstrukce a modernizace majetku. Pokud vlastník inženýrských sítí žádné výdaje nevynaložil, technické zhodnocení vzniknout nemůže a vlastník sítě o změně účtovat nebude.
U bezúplatného provedení přeložky se o dar jednat nebude, protože zde jednoznačně chybí majetkový prospěch, který by přeložkou vlastníkovi sítě vznikl.

Účetnictví

Nabízím vedení účetnictví i daňové evidence, vedení mzdové agendy, rekonstrukce účetnictví a účetní dozor.

Orientační ceník

Za účetní položku
25 - 30 Kč
Individuální měsíční paušální honorář dle rozsahu činnosti
dohodou

Kontakt

Komora daňových poradců ČR

Daňová kancelář Ing. Jan Ployer je od 11.6. 1999 člen komory daňových poradců

Číslo osvědčení 3157


Daňová kancelář Ing. Jan Ployer
daňový poradce č. 3157
Javorová 1487/28
182 00 Praha 8

 

Telefon: +420 604 581 821
E-mail:

Máte zájem o spolupráci?

V případě, že zvažujete spolupráci s námi a rádi byste zjistili o našich dosavadních zakázkách a jejich kvalitě něco více, kontaktujte nás, prosím, níže prostřednictvím online formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Z rejstříku našich klientů Vám vybereme kontakt odpovídající Vašemu požadavku a budete si moci sami ověřit vše co Vás zajímá.

Image CAPTCHA