Předmět podnikání : Nákup a prodej nemovitostí

Dotaz:

Jaký předmět podnikání má mít ve svém výpisu z obchodního rejstříku právnická osoba, která svou činnost zaměří na nákup a prodej nemovitostí ?
Jsou tyto nemovitosti zbožím, se kterým se obchoduje ? (zaúčtováno v hlavní účetní knize na 132/ae)? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Do obchodního rejstříku není nutné zapisovat konkrétní živnost. Obvykle se do OR zapisuje předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“. To znamená, že předmětem podnikání obchodní korporace je jakákoliv volná živnost tedy i volná živnost č. 58 „Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí“ jejíž náplní je nákup nemovitostí za účelem jejich dalšího prodeje, prodej nemovitostí, zprostředkování nákupu, prodeje a pronájmu nemovitostí, bytů a nebytových prostor a jejich správa pro třetí osoby.
Na účet 132 – zboží, se účtují nemovité věci, které účetní jednotka, jejímž předmětem činnosti je nákup a prodej nemovitých věcí, nakupuje za účelem prodeje a sama je nepoužívá, nepronajímá a neprovádí na nich technické zhodnocení.

Účetnictví

Nabízím vedení účetnictví i daňové evidence, vedení mzdové agendy, rekonstrukce účetnictví a účetní dozor.

Orientační ceník

Za účetní položku
25 - 30 Kč
Individuální měsíční paušální honorář dle rozsahu činnosti
dohodou

Kontakt

Komora daňových poradců ČR

Daňová kancelář Ing. Jan Ployer je od 11.6. 1999 člen komory daňových poradců

Číslo osvědčení 3157


Daňová kancelář Ing. Jan Ployer
daňový poradce č. 3157
Javorová 1487/28
182 00 Praha 8

 

Telefon: +420 604 581 821
E-mail:

Máte zájem o spolupráci?

V případě, že zvažujete spolupráci s námi a rádi byste zjistili o našich dosavadních zakázkách a jejich kvalitě něco více, kontaktujte nás, prosím, níže prostřednictvím online formuláře, telefonicky nebo e-mailem.

Z rejstříku našich klientů Vám vybereme kontakt odpovídající Vašemu požadavku a budete si moci sami ověřit vše co Vás zajímá.

Image CAPTCHA